We rely on cookies to understand how our customers use our website.
All seeds 1€ per pac + 


Dwarf

Izturīgs, pievilcīgs, produktīvs!

     Augu augstums ir no 60 līdz 140 cm atkarībā no izvēlētās šķirnes.
     Tumša un blīva krokaina (raupja) lapotne, resns centrālais stublājs.
     Visu izmēru un formu tomāti, tostarp daži lieli augļi līdz aptuveni 500 gramiem .
     Plašs garšu klāsts – salda, pikanta, augļu un pat sāļa piegarša – tas, kas iepriecinās ikvienu.
     Augļu krāsas ir zaļas, kad nogatavojušās, divkrāsainas, svītras, melnas (violetas vai brūnas), rozā, sarkanas, dzeltenas, oranžas, baltas/ziloņkaula krāsas.

     Viegli audzēt podos, uz balkoniem vai visur, kur ir ierobežota vieta.

Pundurtomātu projekts izauga no komentāra, kas izteikts Gardenweb tomātu forumā, kad Kreigs LeHuljē nožēloja faktu, ka punduru kategorija tomātos ir ļoti ierobežota. Viņš ierosināja, ka būtu labi krustot pundurus ar indeterminantiem, lai labotu šo situāciju, un pieminēja, ka New Big Dwarf ir iekļauts 1915. gada Isbell sēklu katalogā, kurā bija norādīts, kā šķirne tika izveidota, krustojot Dwarf Champion (pazīstama kopš 1800. gadu beigām) ar lielāko zināmo. tomāts tajā laikā, Ponderosa. Patrīnai šķita, ka tas izklausās pēc jautras darbības, un nolēma nākamajā vasaras sezonā Austrālijā šķērsot dažus rūķus ar mantām.

Līdz 2005. gada beigām Patrīna bija veiksmīgi izveidojusi 8 krustojumus, un viņa un Kreigs nolēma izmantot šo materiālu, lai uzsāktu projektu, kurā ikviens (kurš vēlējās palīdzēt izaudzēt daudzas paaudzes, kas būtu nepieciešamas jaunu šķirņu stabilizēšanai) varētu brīvprātīgi piedalīties dažu augu audzēšanā. . Mērķis bija izveidot tādu garšu, krāsu un izmēru izlasi, kas pielīdzinātu mantojuma šķirnēm ar augiem, kuru priekšrocība ir kompaktāka un līdz ar to vieglāk vadāma. Brīvprātīgajiem tika dota iespēja nosaukt jebkuru jauno punduru tomātu veidu, ko viņi atklāja, izsakot pateicību par palīdzību projektā.

2006. gada janvārī Tomatoville vietnes īpašnieks projektam piešķīra īpašu sadaļu jaunā tomātu forumā, kas kļuva par projekta mājvietu. Foruma dalībnieki reģistrējās katru sezonu, lai palīdzētu izaugt katras “ģimenes” daudzajām paaudzēm, tādējādi mēs identificējām katru krustu, izmantojot vārdus, kas ņemti no “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”, un pēc vajadzības izgudrojot jaunus vārdus. Tie bija darba nosaukumi, kurus izmantoja, lai ziņotu par rezultātiem katru sezonu forumā, līdz tika atlasītas labākās garšas un labākās šķirnes, un brīvprātīgie, kas tās atklāja, viņiem deva vārdus.

Katru gadu turpmāka audzēšana pievienoja vairāk “ģimenes”, jo citi cilvēki sāka nodarboties ar krustotu apputeksnēšanu mantojumā ar punduriem vai punduriem ar punduriem. Līdz 2019. gadam projektā tika izlaistas vairāk nekā 100 jaunas dažādu krāsu, izmēru un formu punduršķirnes, un pēc Open Source Seed Initiative (OSSI) atklāšanas un ar projekta dalībnieku piekrišanu VISAS šķirnes tika atzītas par OSSI šķirnēm. Tas nozīmē, ka sēklas tiek pārdotas vai dalītas ar šādu ķīlu:

OSSI ķīla — jums ir brīvība izmantot šīs OSSI ieķīlātās sēklas jebkurā izvēlētā veidā. Apmaiņā jūs apņematies neierobežot citu šo sēklu vai to atvasinājumu izmantošanu ar patentiem vai citiem līdzekļiem, kā arī iekļaut šo ķīlu ar jebkuru šo sēklu vai to atvasinājumu nodošanu.

Foruma dalībnieki, kas arī ir snieguši savus krustus kopš 2006. gada, ir Brūss Bredšovs, Vinss Lavello, Rejs Sauts, Lī Ņūmens, Šērija Longa, Sorens Linnemans un pavisam nesen Kreigs Leholjē, tāpēc punduru kategorija tomātos paplašinās un, iespējams, pieaugs eksponenciāli, ejot uz priekšu. . Aptuveni uz pusi mazāki nekā parastie tomātu stādi, tāpēc vajadzība šobrīd ir lielāka nekā jebkad agrāk, jo daudzi cilvēki vēlas audzēt paši savu pārtiku, taču bieži vien viņiem ir ierobežota vieta to darīt. Ja vēlaties iegūto tomātu izmēru, krāsu, garšu un tekstūru augiem, kas ir uz pusi mazāki par tiem, audzējiet dažas šķirnes no pundurtomātu projekta!

Vairāk informācijas te: https://youtu.be/CE0ugaY4c-M (krievu val.)

https://m.youtube.com/watch?fbclid=IwAR2L7AL-jBcjBNQnwcWz8lXlDyZGvHVMPSYp01IMMiHdYg74om8oU441DVg&v=CE0ugaY4c-M&feature=youtu.be